Kancelaria Radcy Prawnego Agaty Maczura-Wiśniewskiej została założona w 2010 roku przez radcę prawnego Agatę Maczura-Wiśniewską, wpisaną na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu pod numerem OP 927/2010.

Kancelaria zapewnia kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, świadcząc usługi głównie w formie bezpośrednich spotkań w siedzibie Kancelarii przy ul. Reymonta 3/4 w Opolu lub u Klienta jak również w drodze kontaktu telefonicznego oraz mailowego.

Dla zapewnienia swoim klientom usług na najwyższym poziomie Kancelaria współpracuje z doradcami podatkowymi, rzeczoznawcami majątkowymi, a także z innymi kancelariami adwokatów i radców prawnych.

Kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym. Zapewnia pomoc prawną dla przedsiębiorców w bieżącej obsłudze prawnej firm jak i na etapie postępowania sądowego. Uczestniczy w postępowaniach sądowych, administracyjnych, w negocjacjach, rokowaniach i pertraktacjach handlowych oraz sądowym dochodzeniu należności. Kancelaria obsługuje również liczną grupę klientów indywidualnych w zakresie prowadzenia postępowania spadkowego oraz obrotu nieruchomościami.

Dodatkowym punktem zainteresowań Kancelarii są sprawy z zakresu wszelkiego rodzaju roszczeń odszkodowawczych. Wiedza i doświadczenie zdobyte w powyższym zakresie podczas siedmioletniej pracy u największego polskiego ubezpieczyciela pozwalają uzyskiwać pozytywne rozstrzygnięcia dla klientów Kancelarii zarówno na etapie przedsądowym jak i sądowym.

W ramach prowadzonej działalności Kancelaria zapewnia reprezentację przed sądami i innymi instytucjami oraz organami, prowadzenie negocjacji i mediacji, sporządzanie projektów umów i innych aktów prawnych a także doradztwo prawne, w tym konsultacje prawne oraz sporządzanie opinii prawnych. Dla naszych klientów sporządzamy też pisma procesowe (m.in. pozwy, wnioski, apelacje, zażalenia, skargi kasacyjne, odwołania), wezwania do zapłaty oraz inne pisma urzędowe.